Przeskocz do treści strony
Marta Wilczyńska
Zabiegi operacyjne

Liposukcja

Liposukcja nie jest zabiegiem na odchudzanie i pozbycie się zbędnych kilogramów. Jest to zabieg modelujący sylwetkę ze złogami tłuszczu w okolicy brzucha, bioder, ud, ramion i pleców. Jest częścia składową wielu zabiegów chirurgicznych jak leczenie ginekomastii, w plastyce brzucha, w liftingu ramion, w liftingu ud

Zabieg przeprowadzany jest z reguły w znieczuleniu ogólnym. W moim przypadku do zabiegu lipoplastyki używam urządzenia "NIL" które wykorzystuje zjawisko nutacji i infradźwieki. Dzięki nutacji odsysanie tkanki tłuszczowej jest znacznie efektywniejsze a co za tym szybsze, a infradźwieki zapewniaja działanie przeciwbólowe. Oba te zjawiska dają korzysci tak dla pacjenta w postaci skrócenia czasu zabiegu, mniejszych dolegliwości bólowych, mniejszych obrzeków, mniejszych siniaków i oczywiście lepszego efektu estetycznego. Dla lekarze również są korzyści poprzez skrócenie procedury, mniejszy nakład fizycznej precy, lepszy efekt estetyczny i a co za tym idzie zadowolenie pacjenta. Odsysane są głównie głębokie partie tłuszczu z pozostawieniem nienaruszonej tkanki tłuszczowej podskórnej. Minimalizuje to pozostawienie nieregularności na skórze. Urządzenie "NIL" jest wykorzystywane do usuwania nieregularności po zabiegach z wykorzystaniem innych urządzeń do liposukcji. W przypadku liposukcji tzw "High definition" odsysana jest również w niektórych partiach ciała tkanka tłuszczowa podskórna i wówczas możemy uzyskać efekt wyżeźbionego ciała.

Odessaną tkankę tłuszczową możemy wykorzystać do przeszczepów. Tak mozna uzyskać jeszcze bardziej spektakularne efekty modelowania ciała.

W przypadku pacjentów z nadmiarem skóry, którzy nie chca poddać się zabiegowi chirurgicznemu usuwania nadmiaru skóry możemy wykorzystać do obkurczania skóry "ArgoPlasmę". Po wykonaniu liposukcji przez obecne otwory wporodadza sie kaniule "ArgoPlasmy" i od wewnątrz obkurcza się włókna kolagenowe wykorzystując zjawisko plazmy a Argon w szybkim tępie ochładza wytwarzaną pod skórę temperaturę, dzięki temu nie mamy możliwości oparzenia i uszkodzenia tkanek.

Po zabiegu operacyjnym pacjent ma zakładane specjalne ubranie, które umożliwia dobre przyleganie odessanej skóry, jej szybsze obkurczanie i zminimalizowanie powikłań. Ubranko należy nosić przez min 3 miesiące. Powrót do pracy zawodowej jest możliwy po okresie 1 - 2 tygodni w zależności od rozległości zabiegu.

Konsekwencje i możliwe powikłania po liposukcji:

Ważne informacje

ZnieczulenieOgólne
Czas trwania rekonwalescencji 2 tygodnie
czas trwania zabiegu zależny od obszaru do odsysania
Usunięcie szwówSzwy rozpuszczalne, brak konieczności usuwania.
Powrót do pracy biurowej 2 tygodnie
Powrót do pracy fizycznej 1 miesiąc
Powrót na siłownie1 miesiąc
Wizyty kontrolne3, 6, 12 miesięcy